Farníček 5/2020

4. 10. 2020

Růženec Panny Marie

Svatý papež Jan Pavel II. vydal encykliku Rosarium Virginis Mariae (Růženec Panny Marie). V tomto dokumentu poskytuje nejen uvedení do modlitby růžence, ale také vydává svědectví o významu této modlitby ve svém vlastním životě. Nechme se několika slovy tohoto světce z úvodu dokumentu pozvat k rozjímavé modlitbě, která přes hranice staletí učí věřící poznávat Krista očima Panny Marie. "Růženec Panny Marie, který se z vnuknutí Ducha svatého postupně vyvinul v druhém tisíciletí, je modlitba, kterou mnoho svatých milovalo a k níž povzbuzoval učitelský úřad. Ve své prostotě a hloubce zůstává i v tomto třetím, sotva započatém tisíciletí modlitbou velmi významnou, určenou k tomu, aby přinášela plody svatosti. Dobře zapadá do duchovního putování křesťanství, jež po dvou tisíciletích neztratilo nic ze své původní svěžesti a cítí, že je Božím Duchem pobádáno "zajet na hlubinu" (Duc in altum!), aby znovu mluvilo, ba aby mocně volalo do světa, že Kristus je Pán a Spasitel, že je "cesta, pravda a život? (Jan 14, 6), že je "cílem lidských dějin, ohniskem, do něhož se sbíhají ideály dějin a civilizace". Růženec totiž, i když má svůj mariánský charakter, je modlitbou s kristologickým srdcem. Svým střízlivým způsobem v sobě soustřeďuje hloubku celého evangelijního poselství, jehož je jakýmsi souhrnem. Zrcadlí se v něm Mariina modlitba, její věčné Magnificat za dílo výkupného Vtělení, jež započalo v jejím panenském lůně. Jím se křesťanský lid dává do Mariiny školy, aby se nechal uvádět do kontemplování krásy Kristovy tváře a aby zakoušel hloubku jeho lásky. Prostřednictvím růžence věřící čerpá hojnost milostí, jakoby je přijímal z rukou samé Matky Vykupitele." Nové hlubší proniknutí do tajemství Kristova života ve spojení s Matkou Boží přeje všem svým farníkům.

Každou třetí neděli v měsíci po nedělní mši svaté ve Švihově nabízím setkání ve farní budově k prohlubování vztahů mezi námi.

Panně Marii Růžencové je zasvěcený celý měsíc říjen. Nezapomínejme na tuto přebohatou modlitbu. V případě zájmu se můžete v naší farnosti ještě zapojit do živého růžence.

Náboženství pro mládež a děti proběhne 9. října od 19:00 hod. a 10. října od 9:00 do 11:00 hodin pro děti z 3.-5. třídy, od 11:00 do 12:30 pro děti z 1.-2. třídy na faře ve Švihově. Srdečně Vás zveme.

Misijní neděle - 18. října – mše sv. v 8:30 hod. Švihov, v 10:45 hod. Dolany, v 12:00 hod. Vřeskovice. Sbírka na misie. V pátek 16. října ve farním kostele v 17:30 hod - adorace NSO,  mše sv. v 18:30 na misijní úmysl.

Pozor!!!25. října změna letního času na zimní, posun ručiček hodin z 3:00 hod. na 2:00 hod. Změna hodin bohoslužeb – v zimním čase o hodinu dřív!!!

Děkovná bohoslužba u příležitosti výročí posvěcení kaple ve Svrčovci bude sloužena 25. října v 10:10 hod. Tento den se ruší bohoslužba v Dolanech.

Poutní bohoslužbu ke cti sv.Wolfganga budeme slavit 25. října ve 14:00 na Bolfánku v Chudenicích. V případě nepříznivého počasí bude sloužena mše svatá v kostele. Bohoslužba v sobotu 24. října se v Chudenicích ruší.

Zvláštní milost odpuštění hříchů (odpustky) je možno získat pro duše v očistci 1. a 2. listopadu při návštěvě kteréhokoli kostela a ve dnech 1. – 8. listopadu při návštěvě hřbitova. Podmínkou je přistoupení k svaté zpovědi, sv. přijímání, modlitba Věřím v Boha…, Otče náš…, modlitba na úmysl Svatého Otce a modlitba za zemřelé.

Pobožnosti za zemřelé:

Švihov:        1. listopadu v 8:30 hod mše sv. v kostele sv. Václava. v 16:00 hod. pobožnost na hřbitově.

2. listopadu v 16:00 hod v kostele sv. Václava modlitba růžence za zemřelé, 16:30 mše sv.

Dolany:        1. listopadu v 10:10 hod bohoslužba v kostele a v 18:00 hod pobožnost na hřbitově.

2. listopadu v 18:00 hod. pobožnost na hřbitově a v 18:30 hod bohoslužba v kostele.

Nezdice:       1. listopadu v 13:30 hod. pobožnost na hřbitově a v 14:00 hod. bohoslužba v kostele.

Měčín:          5. listopadu v 16:00 hod. pobožnost na hřbitově a v 16:30 hod. bohoslužba v kostele.

Chudenice: 31. října v 15:30 hod. pobožnost na hřbitově a v 16:00 hod. bohoslužba v kostele.

Vřeskovice: 1. listopadu v 11:30 hod. pobožnost na hřbitově a v 12:00 hod. bohoslužba v kostele.

Náboženství pro mládež a děti proběhne 13. listopadu od 19:00 hod. a 14. listopadu od 9:00 do 11:00 hodin pro děti z 3.-5. třídy, od 11:00 do 12:30 pro děti z 1.-2. třídy na faře ve Švihově. Srdečně Vás zveme.

Slavnost Ježíše Krále – 22. listopadu - mše jako obvykle. Od 15:00 posezení na faře - konec církevního roku, farní silvestr.

V pondělí 23. 11. od 16:00 hod se bude konat na faře ve Švihově tvůrčí dílna adventních věnců. Srdečně zveme každého!!!

29.listopadu – 1. neděle adventní -  mše sv. s  žehnáním adventních věnců.

V Chudenicích 28. 11. v 15:30 hod. adorace a mše sv. v 16:00 hod.

Roráty (z latinského „rorate“ -„rosu dejte“) představují specifickou podobu ranní mše sv. v adventní době.  Roráty budou sloužené ve Švihově v pondělí, v úterý, ve středu a ve čtvrtek v 7:00 hod.

Poutní bohoslužbu ke cti sv. Mikuláše v Měčíně budeme slavit 6. prosince

v 10:30 hod. Velice Vás prosím o účast na této pouti!!!  Tento den bude mše sv.  pouze v 8:00 hod ve Švihově .  Ostatní mše sv. se ruší.  Ve 14:00 hodin bude sloužena poutní mše sv. ke cti sv. Barbory v soukromé kapli v Obytcích.

POZOR!!! MOHOU NASTAT ZMĚNY! BUDETE VČAS INFORMOVÁNI.