Farníček 4/2020

24. 8. 2020

Motto diecéze na rok 2020

“NEBOJTE SE! JÁ JSEM PŘEMOHL SVĚT“ /J 6,20;16,33/

Sedm bolestí Panny Marie – číslo sedm je symbolické a znamená plnost utrpení.

Ke cti sedmibolestné Panny Marie se modlíme korunku k sedmi bolestem Panny Marie, která se skládá ze sedmi částí, při kterých rozjímáme o bolestech Panny Marie. Někdy také tato pobožnost je nazývána růžencem k Sedmibolestné Panně Marii.

Začínáme znamením kříže a potom pokračujeme Vyznáním víry, modlitbou Otče náš, 3x Zdrávas Maria a Sláva Otci. Pak následuje rozjímání jednotlivých bolestí a u toho opakujeme Otče náš, 7x Zdrávas Maria a Sláva Otci. (Neodříkává se „O, můj Ježíši“.)

U Zdrávas Maria po „plod života tvého Ježíš“ vkládáme:

1. kterého utrpení ti bylo Simeonem zvěstované

2. s kterým jsi utekla do Egypta

3. kterého jsi s bolestí tři dny hledala

4. který se s tebou setkal na křížové cestě

5. kterého jsi viděla umírat na kříži

6. kterého mrtvé tělo jsi držela v náručí

7. kterého jsi s bolestí do hrobu položila

Na závěr: 3x Zdrávas Maria: První k uctění slz Panny Marie, druhé jako prosba o slzy opravdového pokání pro nás a třetí na úmysl Svatého Otce.

Po slově Ježíš je možno také vkládat: Kterého jsi s bolestí oplakávala.

Závěrečná modlitba: Ústa má i srdce mé Matce Bolestné chválu vzdejte, bolesti a žalosti její pobožně rozjímejte.

Matko Bolestná, přispěj nám k pomoci, od nepřátel našich chraň nás ve dne, v noci.

Sláva Otci…

Poutní bohoslužba v Radkovicích u Měčína bude sloužena v sobotu 05.září v 10:30 hodin.

Každou třetí neděli v měsíci po nedělní mši svaté ve Švihově nabízím setkání ve farní budově k prohlubování vztahů mezi námi.

Vyučování náboženství bude probíhat ve farních prostorách na začátku každého měsíce v pátek od 19:00 hodin pro starší děti a v sobotu od 9:00 do 11:00 hodin pro děti z 3.-5. třídy, od 11:00 do 12:30 pro děti z 1.-2. třídy. Prosím o přihlášení vašich dětí.  První setkání bude 18. a 19. září 2020.

Sbírky při mši sv. - v neděli 13. září na Svatou zemi a 27. září  na Charitu.

Poutní bohoslužbu ke cti sv. Jiljí budeme slavit ve Švihově 6. září v 8:30 hod. Mše sv. v Dolanech a ve Vřeskovicích se ruší.

Poutní bohoslužba ke cti P. Marie v Borovech bude sloužena 6. září, začínáme v 10:30 hod. průvodem od mlýna. Velice Vás prosím o účast na této pouti!!!

Diecézní pouť do kláštera Teplá se uskuteční 12. září -  putujeme společně. Začátek v 9:45 hod., v 14:30 hod. mše sv., zakončení pouti v 15:45 hodin.

Zájemce o společné putování prosím o přihlášení se do 10. září 2020, mobil: 732 540 052.

Prosím o účast na diecézní pouti v Teplé.

Mše sv. v Chudenicích 12. září nebude.

Poutní bohoslužba ke cti P. Marie v Jíně  bude slavena 13. září v 14:00 hod.

Pouť ke cti sv. Václava ve Švihově28. září v 10:00 hod. mše sv. ke cti sv. Václava a za požehnání pro českou vlast, poté posezení a občerstvení ve farních prostorách. Srdečně Vás zvu.

Poutní bohoslužby ke cti sv. Václava na území farnosti budeme slavit:

- Přetín                  27. září v 14:00 hod., mše sv. v Chudenicích 26. září nebude!

- Mezihoří             28. září v 14:00 hod

- Třebýcinka        3. října v 14:00 hod.

Poutní bohoslužba ke cti Panny Marie Růžencové bude sloužena v Křenicích

4. října v 14:00 hod. Srdečně zvu. Bohoslužba v Chudenicích se v sobotu 3. října ruší.