Farníček 2/2020

1. 6. 2020

OD 27. DUBNA 2020 PROSÍM REZERVOVAT SVOJI FYZICKOU ÚČAST NA BOHOSLUŽBĚ VŽDY VE  ČTVRTEK A PÁTEK V DOBĚ OD 14.00 DO 16.00 HODIN NA TELEFONNÍM ČÍSLE  +420 732 540 052

Měsíc KVĚTEN se odedávna v Církvi slaví jako měsíc Panny Marie. Je věnován její úctě a zejména rozjímání o jejích krásných ctnostech, o její moci a dobrotě, o jejím svatém životě zde na zemi a oslavení v nebi. Celým měsícem zaznívá vzývání a oslava její mocné přímluvy u Boha v krásných Loretánských litaniích. Květinky májové, Marii se klaňte, zvonečky hájové, Marii zazvoňte, vzdejte čest a úctu nejčistší Panně, prostě ji, ať na nás z výšin nebe shlédne.  Májová pobožnost má svůj původ v 18. století v Itálii a odtud se postupně rozšířila i do jiných zemí Evropy a pak do celého křesťanského světa. Jako na jaře vyráží zeleň i mariánský měsíc může být pro nás začátkem nového duchovního života. Může to být příležitost ztvárňovat si podle vzoru Panny Marie svůj duchovní charakter a vychovávat vnitřního člověka. Jsme to, co z nás udělali naše matky.

Velký ctitel Panny Marie svatý Ludvík Grignion z Montfortu (17. stol.) nás ujišťuje, že s Pannou Marií se za jeden měsíc dá udělat větší pokrok než za mnoho let bez ní. Když k nám přijde Mariino království, přijde i království Kristovo. Budeme se cítit skutečně šťastní, pokud se budeme snažit stále více milovat Pannu Marii a pokud to budeme učit i jiné.

Dánský básník Jorgenson o svém obrácení z luteránství a ateismu na katolickou víru říká toto: "Moje matka každý večer předčítala celé rodině jednu stránku z Bible. Než jsem šel spát, modlíval jsem se vkleče u postele modlitbu Otčenáš. Jednou, jak jsem tak klečel v měsíčním světle, připojil jsem k Otčenáši i modlitbu Zdrávas Maria. Našel jsem tuto modlitbu náhodou v jedné knize. Tato modlitba se mi velmi zalíbila. Mohu říci, že mě obrátila na pravou katolickou víru právě modlitba Zdrávas Maria. Prostřednictvím Matky Marie jsem se vrátil k Matce - Katolické církvi." Tento významný spisovatel je známý jako autor životopisů svatých. Jeden z těchto životopisů začíná slovy: "Na počátku byla matka ... Dítě se stává tím, čím je matka. Tím, čím chce matka, aby se stalo ... Dítě bude svaté, pokud se matka orientuje na Boha, pokud kráčí po Boží cestě ... "

A tak v tomto mariánském měsíci projevme každý svým vlastním způsobem patřičnou úctu Matce Syna Božího i naší nebeské Matce Panně Marii.

Převzato z https://doverujem-a-verim.blogspot.cz/

Zásvětná modlitba Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

Panno Maria, Matko Boží, zasvěcuji se Tvému Neposkvrněnému Srdci se vším, co jsem a co mám. Přijmi mě pod svou mateřskou ochranu. Uchraň mě ode všech nebezpečí. Pomáhej mi přemáhat pokušení, která mě svádějí ke zlému, abych si zachoval čistotu duše i těla. Tvé Neposkvrněné Srdce ať je mým útočištěm a cestou, která mne vede ke Kristu. Vypros mi milost, abych ve spojení s tebou žil v dokonalé oddanosti Bohu a jeho vůli. Amen.

Na májové pobožnosti v květnu Vás srdečně zvu do Švihova každou středu a pátek, do Dolan každé úterý, do Měčína ve čtvrtek a do Chudenic v sobotu před mší svatou.

Setkání dětí na náboženství nebude, 20.června 2020  společně zakončíme výuku náboženství         v tomto školním roce.

Den matek - v neděli 10. května v jednom z kostelů bude sloužena bohoslužba za všechny matky živé a zemřelé z naší farnosti.

Poutní bohoslužby ke cti sv. Jana Nepomuckého:

16. května v Nedanicích i v Lhovicích a 17. května v Ježovech letos nebudou. Děkuji za pochopení.

Bohoslužba v Dolanech 17. května bude jako obvykle 10.45 hod.

17. května bude probíhat sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům.

Slavnost Nanebevstoupení Páně - 21. května – srdečně Vás zvu do měčínského kostela. Od 17:00 hod. bude májová pobožnost a od 17:30 hod. mše svatá.

Svátek Navštívení Panny Marie  - mše  sv. v hradní kapli ve Švihově letos nebude. 29.května v 17:30 adorace a v 18:30 mše sv. ve farním kostele.

Poutní bohoslužba v kapli Nejsvětější Trojice v Chlumské letos nebude  sloužena. 30. května mše sv. v Chudenicích jako obvykle v 17:00 hod. Srdečně zvu.

Slavnost seslání Ducha Svatého a zároveň konec velikonoční doby budeme prožívat v neděli 31. května.  Mše sv. v 8:30 hod. ve Švihově, v 10:10 hod. v Dolanech, v 12:00 hod. ve Vřeskovicích.  Tento den bude probíhat také sbírka na diecézi.

Maminka je to nejvzácnější co člověk má zde na světě,

s láskou ti dala svoje srdce a její náruč hřeje tě.

Od dětství přes práh dospělosti byla a je tu pro tebe,

zasel do tvé duše dobro, jež ke štěstí tě povede.

jen jdi a žij svůj vlastní život, však vracej se k ní ze všech cest,

když obejmeš ji, její oči budou zářit jak střípky hvězd.