Farníček 1/2020

Motto diecéze na rok 2020

“NEBOJTE SE! JÁ JSEM PŘEMOHL SVĚT“ /J 6,20;16,33/

K Panně Marii Lurdské

Milá nebeská Panno a Matko Lurdská, přicházíme k Tobě ve své velké bídě. Obracíme se k Tobě, Matko Boží, protože víme, že můžeš pomoci, vždyť jsi Matka Spasitelova. Naše prosba je sice velká, ale nekonečně větší je tvá pomoc. Víme, že Ty nám můžeš nejen pomoct, ale že také chceš skutečně pomoct, vždyť jsi nejlepší a nejmilejší Matka, která ještě nikdy své dítě neopustila. Ty jsi dobrota sama, proto se k tobě utíkáme, Matko nejvěrnější. Sama jsi to slíbila, že můžeme k Tobě přijít kdykoliv. Nemůžeš tedy odmítnouti své děti. Ty nás znáš, znáš naši chudobu, opuštěnost a bídu. Pevně věříme, že nás vyslyšíš.  Shlédni laskavě na naše úpěnlivé volání a dones je k trůnu Božího milosrdenství. Amen.

Adopce na dálku  - dopis Noronha Prashantha - z října 2019, Mudkani

Pozn.: Dopis je psán v Angličtině vlastní rukou Prashantha

Drahý Tomaszi Kowaliku,

Jsem tu, abych Vám napsal dopis a poprosil o Vaše požehnání. Přicházím s přáním šťastných Vánoc a šťastného Nového roku. Mám se tady dobře a věřím, že i Vy se u Vás máte dobře. Prosím Boha, aby Vám zachoval zdraví a štěstí. Právě mám studijní volno od 15/10/2019 do 4/11/2019 a zkoušky mi začínají od 5/11/2019. Ve škole se mi daří a dostávám dobré známky ve všech předmětech.

Skrze Bala Pragathi Kendra Services jsem obdržel Vánoční dárky, za které Vám děkuji.

S láskou končím svůj dopis. Váš milující. Prashanth Noronha

***********

Děkujeme za Vaši podporu projektu Adopce na dálku. V lednu 2020 naše farnost odeslala pro Noronha Prashantha částku 5000,- Kč.

Příležitost ke svátosti smíření  je v naší farnosti vždy před nebo po bohoslužbách ve všední dny, nebo kdykoliv na požádání. Prostor pro zpověď je zvlášť vyhrazený každý pátek během pobožnosti, v Klatovech každou čtvrtou středu v měsíci v kostele Narození P. Marie od 9:00 do 12:00.

2. února - Uvedení Páně do chrámu/Hromnice + žehnání svíček - mše sv. ve Švihově v 8:30 hod., Dolany v 10:10 hod., Vřeskovice v 12:00 hod., Nezdice v 14:00 hod.

3. února- svátek sv. Blažeje - mše sv. ve Švihově v 18:30 hod. se svatoblažejským požehnáním.

Setkání pastorační a ekonomické rady se bude konat 10.února od 19:00 hod.

Světový den modliteb za nemocné11. února – pamatujme i my na starší a nemocné lidi a podporujme je našimi modlitbami. Mše sv. za všechny naše starší a nemocné farníky bude sloužena 11. února v 18:30 hod ve farním kostele ve Švihově s pomazáním nemocných. V 18:00 hod. - růžencová pobožnost za nemocné a trpící.  Mše sv. v  Dolanech se ruší. Srdečně Vás zvu.

Náboženství pro mládež a děti  naší farnosti a okolí proběhne 21. února od 19:00 hodin a 22. února od 9:00 hodin na faře ve Švihově. Srdečně zveme, P. Tomasz  i S. Gonzaga.

Sbírka na fond pomoci Svatého Otce „Svatopetrský haléř“ se bude konat v kostelech naší diecéze 23. února.

Tradiční přijetí znamení popele na zahájení postní doby proběhne v  popeleční středu 26. února ve farním kostele v 17:30 hod a během bohoslužeb v první neděli postní 1. března, v Měčíně ve čtvrtek 27. února, v Nezdicích 1. března v 14:00 hodin.

Pamatujme - popeleční středa je dnem přísného půstu!

DEN KLATOVSKÉHO VIKARIÁTU se bude letos konat v Klatovech v KD Družba v sobotu 29. února od 9:30 hodin.

Pobožnost křížové cesty:  Srdečně zvu na rozjímání o posledních hodinách života našeho Pána.  Ve Švihově každý pátek od 16:30 hod. a v neděli po mši sv., v Dolanech v neděli před mší sv.; v Měčíně ve čtvrtek od 16:00 hod.; v Chudenicích před sobotní bohoslužbou v 15:30 hod. a ve Vřeskovicích v neděli od 11:30 hod.

Náboženství pro mládež a děti naší farnosti a okolí proběhne 13. března od 19:00 hodin a 14. března od 9:00 hodin na faře ve Švihově. Srdečně zveme, P. Tomasz i S. Gonzaga.

Slavnost sv. Josefa19. března - mše svatá za všechny živé a zemřelé Josefy bude sloužena v Měčíně v 16:30 hodin.

Slavnost Zvěstování Páně - 25. března bude mše svatá sloužena v 18:00 hod v hradní kapli ve Švihově. Srdečně zvu.

Od 27. – 31. 3. se ruší veškeré aktivity a pobožnosti ve farnosti. Mše sv. v Chudenicích 28. 3. se ruší, v neděli 29. 3. bohoslužby ve farnosti jako obvykle.  Děkuji za pochopení.

Pozor!!!28. března-změna času zimního na letní, změna hodin bohoslužeb na letní období. Posun ručiček z 2:00 na 3:00 hodiny.

Na Květnou neděli 5. dubna prosím o přinesení tradičních ratolestí, které posvětíme na památku slavného vjezdu Pána Ježíše do Jeruzaléma. Od 15:00 hodin - veřejná křížová cesta ve Švihově, začátek u kostela, zakončíme na hřbitově. Srdečně Vás zvu.